Umowa o współpracy GK Remontowa Holding SA oraz UG – pierwszy projekt dla Studentów WZR UG

Podpisanie umowy ramowej GK REMONTOWA HOLDING SA i Uniwersytetu Gdańskiego przez Prezesa Piotra Soykę oraz Rektora UG prof. dr hab. Jerzego Gwizdałę. Na zdjęciu od lewej również: Dyr. ds. Finansowych Michał Makowski, Prorektor prof. dr hab. Krzysztof Bielawski, Dyr. CAiE UG dr Sebastian Susmarski oraz Prodziekan ds. Nauki i St. Niestacjonarnych WZR UG dr hab. Paweł Antonowicz, prof. UG.

Dosłownie w przeddzień inicjacji na Wydziale Zarządzania UG bardzo ważnego dla naszych Studentów Projektu, podpisana została umowa o współpracy naukowo-gospodarczej, dzięki której najlepsi Studenci Akademii Zarządzania, Ekonomii i Finansów Wydziału Zarządzania UG będą mieli szansę współpracy z jednym z największych pracodawców w Polsce Północnej – Grupą Kapitałową Remontowa Holding.

Umowa ta została oficjalnie podpisana we wtorek, 14 stycznia 2020 r. w Rektoracie Uniwersytetu Gdańskiego przez Pana Piotra Soykę, Prezesa Grupy Kapitałowej Remontowa Holding SA oraz Prof. dr hab. Jerzego Gwizdałę, Rektora Uniwersytetu Gdańskiego.

Jak donosi PortalMorski.pl – „na podstawie podpisanej umowy w semestrze letnim 2019/2020 zostaje powołana do życia Akademia Zarządzania, Ekonomii i Finansów, której wybrani studenci ostatniego roku studiów I oraz II stopnia Wydziału Zarządzania UG, wezmą udział w szkoleniach, przygotowujących do Konkursu Akademii REMONTOWEJ. Na najlepszych studentów czekać będą płatne staże i miejsca pracy w działach wsparcia ekonomiczno-finansowego dla Grupy Kapitałowej Remontowa Holding SA”.

Uczelnie stały się bardzo potrzebne biznesowi, z tego względu, że wkład naukowo-badawczy staje się istotny w procesach innowacyjnych, a wiemy doskonale, że Remontowa Holding jest firmą innowacyjną, co widać po usługach i produktach, które świadczy. Mamy nadzieję, że projekt ten będzie cyklicznie powielany i jednocześnie doskonalony z każdą kolejną edycją. Dla naszych studentów będzie to świetna okazja do rozwoju zawodowego w jednym z największych przedsiębiorstw w regionie – mówił Rektor UG, Prof. dr hab. Jerzy Gwizdała.

Z pomocą Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego chcemy sięgać po najlepszych, wyselekcjonować ich z rynku, aby zasilali Grupę Kapitałową Remontowa Holding SA. Współpraca z nami nie będzie łatwa, bo jako prywatna firma musimy dużo pracować na nasz sukces. Nowoczesne rozwiązania są naszą domeną, znakiem rozpoznawczym, dzięki czemu jesteśmy jednym z liderów na rynku europejskim i światowym branży stoczniowej – mówił Prezes Piotr Soyka.

W spotkaniu wzięli także udział: Michał Makowski, dyrektor ds. Finansowych Gdańskiej Stoczni Remontowa SA, prof. UG dr hab. Paweł Antonowicz, Prodziekan ds. Nauki i Studiów Niestacjonarnych Wydziału Zarządzania oraz dr Sebastian Susmarski, dyrektor Centrum Analiz i Ekspertyz UG.

Na podstawie tekstu i zdjęć autorstwa: Sławomira Lewandowskiego / PORTALMORSKI.PL

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.